Korkular üzerine kurulu bir Hayat mı? Hiç sanmıyorum!


Korku,birşeyden çok yoğun olarak korkmak.

Nedir bunu bu kadar güçlü kılan güç? Tabii ki bizleriz.Hepimizin çeşitli korkuları yaşadıklarımızla paralel olarak mutlaka vardır…Bu birgün ölüm korkusudur,birgün hasta olma korkusu,bir başka gün yalnızlıktır.

Bir insanın yakınını kaybetmesi örneğini ele alalım.Eğer bu bir kalp krizi ile gerçekleşmişse yakınlarının da bu yönde korkuları olmaları çok doğaldır.”Ya bende kalp krizi geçirirsem” sözü hep aklındadır…Belki trafik kazasında yakınını kaybeden insanın “Araba binmekten nefret ediyorum” demesi ve trafiğe çıkmaktan korkması da anlaşılabilir.Bu örnekleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz…

Bu insanlar bir gerçeği kabul etmek zorunda,o da bu yaşadıkları bir kez yaşanılmış ve bitmiş olaylar olduğudur.O artık istese de bir daha bu olayları yaşayamaz! bir insanın Kalp kriziyle bir kayıp yaşamamış birinin Kalp Krizi geçirirmiyim diye hiç aklına getirmiyorsa yada Kaza yaparmıyım endişesini Trafik Kazasında yakınını kaybetmemiş biri düşünmüyorsa Korkuları Korku yapanın yaşadıklarımız olduğunu kabul etmeliyiz. Geçmişte yaşadıklarımızın etkileri olarak görmek ve bu korkuların üzerine gitmemiz gerekir.

Korkuların üzerine gitmek bu gerçeği kabul edip yanii Dünya üzerinde ki her insanın her kötü olayı yaşayabileceği gerçeğini kabul edip ancak benim yaşadıklarımı ben bir daha yaşamayacağım diyebilmektir.Trafik kazasında yakını kaybeden insanların trafiğe hergün mecburiyetten çıkıp nefret ettiği halde hiçbir şekilde trafik kazası yaşamayıp hayatına devam ederken; bunu hiç düşünmeyen insanların hergün can vermesidir.Yanii düşünen değil düşünmeyenler hayatını kaybediyor.Sakın bu korkunun onları koruduğunu sanmayın! onların yaşama sebebleri düşüncelerinin anlamsız oluşundan kaynaklanıyor.Düşünceyle evet bazı şeyleri gerçekleştirebiliriz ama asla yaşanılmış eski korkuları tekrar yüzüstüne çıkaramayız!

Eski yaşanılmış tecrübeleri geçmişe gömün ve Hayatlarımızın kıymetini bilip mutluluğa ve güzelliğe ilerleyeleyin…Geçmişi de sadece güzel anılarla hatırlayalın…

“Bu yazı sanaydı.Artık korkmadan hayata atıl ve tadını çıkar,emin ol pişman olmayacaksın… Hep yanında olacağım,Seni Seviyorum!”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s